Üçüncü Dünya Savaşı anlatıldığı gibi olmayacak..

Zaten Afganistan işgali ile savaş başladı, da birileri kafaları karıştırmak ve korkuyu egemen kılmak için dünyanın sonu teorileri üretip-satıyor!.. oysa lokal operasyonlarla bir süre daha idare edilecek.

Terör!. işte üçüncü dünya savaşının kod adı ve aracı budur!. artacak, yayılacak!. ve her ne şekilde olursa olsun insanlar hayatlarına devam edecektir!. komşu kentte patlayan bomba onları çok ilgilendirmeyecektir; ancak o bombanın etkisi siyaseti şekillendirecek, ihaleleri belirleyecek ve de ekonomiyi derdest edecektir.. medya bu işin taşeronu konumundadır, insanlar medyanın yönlendirmesiyle kurbanları katil.. katilleri kurban belleyecek ve kaos git-gide yayılacaktır..

işin içinde bilim de vardır!. edebiyat da..

beyinler allak-bullak edilecek; çocuk katilleri, yine çocuk cesetleriyle oluşturulacak kamuoyunu yönlendirecek.. açıkçası insanlık, kendi katilleriyle kol-kola sonuna doğru ilerleyecektir..

doğruları söyleyenler gözden düşecek..

Kamplaşma insanlık düşmanı siyasetin önünü açacak; ülkemiz için söylüyorum, Çevik Bir ile tayyip’in karşıt olduğu fikri -halen daha mevcuttur- ki ne zaman bir-birlerini doğurdukları gerçeğini kabul ederse toplum.. işte o zaman bir ümit ışığı yanar belki..

dünya için de bu böyledir.. rus-abd karşıtlığı ”yeni dünya düzeni”nin geride bıraktığı ve yeniden keşfettiği sonsuz gücü olan bir araçtır!. birine karşı durursanız, ötekinden yanasınızdır!. döngüyü yeniden keşfettiler ve apar-topar uygulamaya soktular..

şu an ülkemize en az dört koldan ve ancak aynı merkez üzerinden saldırı ve etki düzeni hakimdir.. kimse kimseden taraf değil ve lakin görünen ve gösterilen o değildir!. başkanlık sistemini arzu edenlerle akp derin aklı, hem fikir değildir!. ancak Ychp derin aklı bu fikre daha yatkındır, tıpkı kürt politikalarına olan yatkınlıkları gibi!. bu şimdi çoğuna aykırı bir fikir gibi gelebilir, ama değildir!.

kürtçü politikalarda derin bölünmeler çok yakında gün yüzüne çıkacaktır; bu da ‘bop’un üst aklı ile aşağıya doğru uzayan Avrupa (Alman-İngiliz) ve abd-israil’e bağlı fraksiyonların kendi iç-savaşlarıdır!. yani ülkemizde tayyip ile gül ayrışmasının kökeninde yatan imparatorluk hafızası ile ilgili..

28 Şubat süreci aynı titizlik ve görev bilinciyle devam etmektedir; karşıtlar hiyerarşisinden, bir-birlerini doğuran güçler hiyerarşisinin, insan aklını sınayan bir ilişkiler ağı.. ve bu ağ, aynı merkezden idare ediliyor, ve sonuç:

amerikancı Müslümanlarla (cemaat vesaire), amerikancı Atatürkçüler.. laik yobazlarla, dinci yobazların savaşı!. ve kaybeden bizler!..

bu bakımdan, bundan sonra asıl kıymetli olan doğru bilgidir!.. çıkarınıza görünen bilgiye değil!. doğru bilgiye değer verirseniz; işte o zaman kazanma şansımız var demektir!..

Cem Yağcıoğlu 10-12-2015 22.45 / edebiyatgazetesi / kritik eşik

not: Can Dündar mit kaynaklarından beslenen bir gazetecidir ve kendisine yapılan komplo da mit kaynaklıdır!. bugün mit’in bize ait-dönük bir yüzü yoktur, mit’le çalışırsan.. mit’le yanarsın; zira ne zaman hangi ekibin aktif ve faal olduğu belli değildir.. ben bugünkü şartlarda mit’in milli olmadığını biliyorum, 12 Eylül zamanında da değildi!. bu sebepten kiminle çalışıyorsan onunla anılman doğaldır.. yarı aydın’a bunları anlatmamız elbette zor!..

sağlıkla..