Küreselcilerin planı tıkır-tıkır işliyor; medya, istemeye-istemeye de olsa, tayyip’in yanında yer almak zorunda kalıyor!. İstememelerinin nedeni, plana olan muhalefetleri değil, varoş kültürün yarattığı tayyip fügürünü bir türlü iç-selleştirememeleri ve bu gidişatın eninde-sonunda  20 milyar dolardan az olan sermaye sahiplerini de yok edeceği ile ilgilidir!. (bugün varoş kültür Türkiye’de genel-geçer halkı temsil eder.. ben de içindeyim ayrıca.. hiç de gocunmuyorum.)

Yani tasmalarını tutan efendileri, günü geldiğinde onları uyutacak!. Mevzu sermaye varlığı değil aslında.. mevzu, köpeklerin doğasıyla alakalı, ömürleri kısa!.

Aklı başında olan herkes, şu an Türkiye’nin kendine ait bir planı olmadığını bilir;!. Milliyetçilik; akıl ve izanla ve kültürle birleşmediğinde, en çok kime yaramıştır?. Almanlara.. ha şunu bileydiniz.. Almanlar deyince sadece Almanya gelmesin aklınıza; Hitler’in çocuklarının çoğu şu an abd’de NASA ve CİA içindedir.. hatta kuruluşlarını onlar yapmıştır!.

Bu bir süreç, demiştik.. mesela ben şimdi baktım dağınık arşivime, yaklaşık on sene önce söylemişim.. barzani nereden çıktı şimdi.. mesela!. İngiltere ve Almanya, ben bunları çok ayırmam, Rusya ve abd’yi de çok ayırmam, ama derinde olan ayrılıkları hep vardı, bundan sonra da olacak; ancak, Orta-Doğu’daki paylaşım savaşında fazladan yer ve rant sağlamaları dışında, büyük plan dahilinde her hangi bir ayrılıkları yok!.

Ukrayna’da, Rusya ve Almanya berabere kalmıştır!. galip yoktur; ancak ikisi de mağlup ilan edilmemiştir hakem tarafından.. hakem abd’dir ve gözler, Suriye’de oynanacak olan yarı finale çevrilmiştir!. Final için Türkiye düşünülüyor, en son finali orada kaybetmişlerdi…

‘İçimizdeki irlandalılar’ bunu çok iyi biliyor ve medyada servise başlamışlardır!.

Şimdi iş, ‘taraf tutmaca’ oyununa geldi!. En büyük düşman Rusya!. Küçük bir çocuktum kulağımda çınlıyor sokaklarda atılan sloganlar; ‘’koministler Moskova’ya, milliyetçi Türkiye’.. şimdi geldik mi tekrar başa.. işin içinde Rusya varsa, mecburen abd!.. istemesen de sonuç bu olacak!..

İşte tekrar eden planın mükemmelliği burada; Rus düşmanlığını körüklersen, abd ve NATO operasyonlarının önünü açarsın!. Şimdi halkın büyük çoğunluğu düşürülen Rus uçağını bizim düşürdüğümüzü sanıyor.. ee yalan da değil; ancak o medyada sabahın akşamı Rus düşmanlığını körükleyen andavalların hepsi çok iyi biliyor ki; bu uçağı düşüren abd’dir!. tıpkı Azerbaycan petrol platformuna düzenlenen sabotajı yapanların Rus değil, abd (li) olduğu gerçeği gibi..

Sakın beni de Rusçu ilan etmesinler, ha ha ha.. aklı başında olan herkes gibi ben de bilirim ki; taa Osmanlı’dan bu yana Rusların müttefiki hep Avrupa olmuştur ( bize karşı) ve Ermeni meselesinin ardında da Rus emperyalizmi yatmaktadır.. bu çok daha lokal ve aslında başka bir konudur; ancak şu kesindir ki; emperyalizmin son yüzyılda milletler-üstü bir yapılanma peşinde olduğu ve ‘küreselcilik’ adı altında başarıya ulaştıkları da ortadadır!. Yani artık derin bir Rus planı.. ya da derin bir abd.. ya da İngiliz planı yoktur..  bu oluşum içerisinde belli milliyetçi fraksiyonlar elbette vardır ve ara-sıra arıza vermekte olsalar da; artık emperyalistlerin vatan ya da millet kavramları tarihte kalmıştır. Bunu küresel ekonomi yoluyla sağlamışlardır ve artık halkların değil, hisse senedi sahiplerinin çıkarları söz konusudur ve ancak;

ne Rus halkının bundan haberi var!. ne abd halkının.. ne de diğer halkların… iki seçim arasında Türk Bayrağını kullanan, daha öncesinde -yine plan dahilinde olarak- tüm milliyetçilik fikirlerini ayakları altına aldığını ilan eden tayyip ve tavan yapan bir akp!.

‘oy ve ötesi’ nasıl da legal ilan etti seçimleri!.. ee, halkın yarısı aptal diyenlerin nasıl bir deha oldukları böylece ortaya çıktı!. Avanaklığın tavan yaptığı zamanlardan geçiyoruz ve herkes bir-birini aptallıkla suçluyor!. Ama plan işliyor ve tüm akıllılar! plana hizmet ediyor…

Neden biliyor musunuz?.

Müslüman, Müslümanlığın ne demek olduğunu bilmiyor!. milliyetçiyim diye ortada dolaşanlar, mafya özentiliğinden öteye geçemiyorlar.. Atatürkçüyüm diye fink atanlar, dünyanın en büyük devrimci ruhunu kahve fincanlarında, korunaklı sitelerinde ve halksız düşlerinde küçümsüyorlar!.

Ve en küçük adamdan, en büyüğüne değin.. herkes kendi poposunun derdinde.. hdp’ye oy veren Atatürkçüler var bu memlekette.. AB’ye evet diyen Atatürkçüler..

Ülkücüymüş haspam!. Ulan Atatürk’ten daha büyük ülkücü mü var bu memlekette?. Asıl tuzağın burada olduğunu göremeyen zavallı!. Sen ne bakıyorsun iyi giyimli, hoş ve zarif, azıcık batılı hayranı, kendi insanından utanan Atatürkçü geçinen züppelere, onlar Atatürk’ün tavuk butunu çatal-bıçakla nasıl yediğinin derdinde.. nasıl dans ettiğinin, nasıl zeybek oynadığıyla ilgili.. yoksa zerre kadar halkla alakaları yok, görmüyor musun!. Neden bırakıyorsun kos-koca bir devrimci ruhun ateşini bir kenara.. gelmiş geçmiş en büyük Türkçü dururken, ondan daha ülkücü olduğunu nasıl iddia ediyorsun!. devam edersem ağır kaçacak…

Neyse.. ne diyorduk; Rusya vesaire sanırım.. gelelim ‘Türk Akımı’ projesine; Rus doğal gazının Türkiye üzerinden Avrupa’ya ucuz yoldan ulaşmasını sağlayacak olan bu proje iki seçim arasında sıkışıp kalmıştı hatırlayanınız vardır elbette. Haziran seçimlerinden sonra imzalanması gereken hükumetler arası belge imzalanamadı!. Neden biliyor musunuz?. hükumet kurulamadığı için!. aklınıza ne geldi birden?. Hadi canım, komplo teorisi üretmeyin, ne alakası var…

Hani Kılıçdaroğlu ve Bahçeli neden koalisyona yanaşmadı diye soranlar var ya.. onlar için açıklıyorum.. Bahçeli’nin alternatifi diye önünüze sunulan kadın ve erkekleri de açıklayacağım.. sırası gelen oyuna girer!. ve siz de yeni bir başlangıç diye, devam eder gidersiniz kaldığınız yerden.. kaldığınız yere..

Ve Kasım seçimi.. ve Rus krizi!. yine mi o düşünce, yok artık!.. peki bu işten yara alan Putin mi?. yoksa tayyip mi?. değil güzel insanlar, değil!. Bu işten yara alanlar Rus ve Türk halkıdır hepsi bu!. Ve ardından Barzani çıkıyor ortaya.. ve pkk’ya ciddi operasyonlar; eee iç piyasa da önemli elbet ve Diyarbakır’da sahnelenen müthiş mücadele, seksen öncesine ne kadar benziyor değil mi!.

Rus pilot Putin’i ne kadar ilgilendiriyorsa.. Türk polisi ve askeri de tayyip’i o kadar ilgilendiriyor.. tabi medyaya bakarsanız bu durumu göremezsiniz. Temenni etmeyiz elbette; ancak Rus tehditi aldatmacasının artarak devam ettirilmesi -Putin ve tayyip ve medyaca-  olası bir NATO işgaliyle bizi yüz-yüze getirebilir ve kenarda bekleyen bir İran faktörü çok ustaca hazırlanmakta.. üzerine bir Türkiye-İran savaşı ve kaçınılmaz son.. (kaçınılmaz son derken, karşı tarafın hayallerim ve aşkım durumu açısından ‘betim’liyorum olayı.. betim.. betimlemek, az da olsa hava katıyor yazıya, ben de kendimi daha iyi hissediyorum.. halktan biri değilim zannımca, böbürleniyorum.. sonrasında tuvalete gidince, bi-şey olmadığımı anlıyorum.. lavabo mu deseydim acaba, ben sadece yüzümü yıkarım gibi.. yoksa ne?.. daha neler…)

Şimdi ben buradan kendilerini Türk milliyetçisi addederek, Rus tehditi bahanesine kanıp olası abd-NATO operasyonlarına yol vereceklere sesleniyorum; bugün Irak ve Suriye’nin bölünmesi sıranın bize geleceğinin en büyük delilidir ve aracıdır ve bu amaç uğrunda kullanılacak en büyük koz Türk milliyetçiliği, ve orada yer alan Türk unsurlarıdır.. işte tuzağın kodu burada yatmaktadır. Daha düne değin hiçbir Türk unsuru ya da halkına geçit vermeyen, soğuktan donarak ya da sıcak hava şartlarına dayanamayarak can veren Türkmen çocukları olmasına rağmen ülkeye giriş izni vermeyen bu müptezeller.. ne oldu da birden bire oralarda yaşayan Türk unsurlarını önemser tutum içine girmişlerdir!. Olası bir Rus tehditi karşısında istemeden de olsa abd-NATO operasyonlarında yer almak, çıkar yol değildir ve tehlikenin büyüklüğü buradadır!. Esad ve temsil ettiği zihniyet elbette tasvip ettiğimiz bir zihniyet değildir ve tarihten beri de olmamıştır; ancak bugün Suriye’nin bölünmesinde rol oynayacak olanlar, emin olunuz ki, Türkiye’nin bölünmesinde rol oynayan-oynayacak olanlardır!. Kürtçü unsurlar buna en büyük delildir!.

Nihayetinde yaratılmak istenen ve sonuca gidecek olan şii-sünni çatışmasıdır ve İran faktörü bekletilmekte, henüz kaynayan kazana katılmamaktadır.. sos olarak ilave edilecek ve asıl sonuca böyle gidilecektir.. birileri ellerini ovuşturmakta…

Bundan sonra pek çok operasyon Türkiye’nin lehine gelişir bir hal alacaktır ve milliyetçilik akımı, yeni proje ‘osmanlıcılık’a havale edilecek ve karma-karışık olan bütün mevzu, ‘’vatan-millet-sakarya- üçgenine hapsedilerek, halk desteği sağlanacaktır.. siz de en yakınınızdakine anlatınız.. anlamaz demeyin, bir soru işareti bıraksanız yeter!.

Bazen yerinde konan bir soru işareti, cevabı içinde barındırabilir.. sen anladıysan, o da anlar!. Yeter ki anlatmayı dene.. yeter ki karşındakini adam yerine koy.. Atatürk de bunu yapmadı mı?. halkı aşağılayan Atatürkçü taife dışında, gerçek Atatürkçüler, halkı aşağılamaz!. ‘’Halkçılık’’ ilkesi makarna sosu değildir..

Şu da var elbet, genel-geçer halktan bir entelektüel yaratamazsın.. saçma olur zaten; ama sıradan bir adamdan.. ya da kadından sorgulayan bir insan yaratabilirsin.. düşünsenize yedi milyar insan ve yedi milyar entelektüel!. bunu halktan bekleme.. aynaya baktığında halkı görürsün zaten.. ben öyle yapıyorum…

İsrail olayına gelince.. şu sıralar hiç ortada görünmemelerin sebebi sizce ne olabilir?

Ben söyleyeyim; Rusya!.

İsrail ŞAH dedi!..

çare, şu an için ROK yapmakta!..

kural-dışı olsa bile…

Cem Yağcıoğlu / edebiyatgazetesi  15 ocak 2016