..mütemadiyen başımız sağolsun!.
 
‘pyd’ liderini kırmızı halıda karşılayanlar.. peşmergenin ‘EYN EL ARAP’a (kobani) Türkiye sınırları içinden geçmesine izin verenler!.
 
..sözde ‘kürdistan’ bayrağını İstanbul ve Ankara’da göndere çekenler!.
 
Çözüm süreci zamanı ve tayyip konuşuyor; ”biz her türlü milliyetçiliği ayaklar altına almış bir iktidarız.. (Midyat konuşması)
 
..”kimse bizim karşımıza Türklükle de çıkmasın’‘.. (Midyat)
 
(tabi bunun yanında kürtlükle, lazlıkla da çıkmasın diyor.. yani topu göğsünde yumuşatıyor..)
 
..”eskiden Güneydoğu Kürdistan eyaleti idi’‘.. (Midyat)
 
….”Kuzey Irak kürdistan bölgesindeki değerli kardeşlerimizi muhabbetle selamlıyoruz.. ” (Diyarbakır)
 
..”dağdakiler inecek cezaevleri boşalacak, hiç endişeniz olmasın”.. (Diyarbakır)
 
..ve şimdilerde içtikleri su ayrı gitmeyen Bahçeli’nin Kahramanmaraş konuşmasından;
 
”Erdoğan, sen Esad’ın kirli bir kopyası, Pensilvanya’nın eski sevdalısı, Washington’un daimi tutsağı, Kandil’in tavizsiz havarisi, Ermeni hısmı, Türklüğün yaşayan düşmanısın”!..
 
İşte şimdilerde bu iki ‘kafa’, kafa kafaya vermiş, kendileri gibi düşünmeyenleri gayrı milli, daha da ileriye gidip, ‘zeytin dalı’ isimli operasyona destek vermeyenleri ‘vatan haini’ ilan etmiştir.. işte tehlike de buradadır!. işte asıl bölücülük budur ve çok tehlikeli sonuçları olacaktır!.
 
…abd ‘çok yüzlü’ bir düşmandır, çoğu zaman ‘yaratılan abd’ düşmanlığından beslenir; ki bu gerçek bir abd düşmanlığı.. ya da anti-emperyalist bir duruş demek değildir!. stratejik bir duruştur; operasyona uğrayan halk düşmanla savaştığı zannına kapılır; ancak netice, düşmandan yana olur!. tabi bu diyalektiği herkesin sindirmesi kolay değildir; çünkü ‘büyük kalabalıklar’ gerçeğin peşinden değil, gerçek diye lanse edilen planların peşinden gitmeyi daha kolay ve kabul edilebilir bulur!. 
..’vatan-millet-sakarya’ kuramı, bu durumu anlatmak için idealdir!. hamaset ile cehalet birleştiğinde ‘toplumsal tusinami’ meydana gelir.. işte o zaman ‘doğruları’ söyleyenler mumla aranır!. bulunduğunda ‘LİNÇ’ edilir!. muhtemelen bir on.. ya da yirmi yıl sonra, alışkanlıktan olsa gerek, ‘gerçekler’ ortaya çıktığında ‘ağıt’lar yakılır!.. bu döngü hiç değişmez..
..elbette Türklük 1923 le başlamadı; ancak ‘Osmanlı’ ile de başlamadı!. hatta bazılarının tahayyül sınırlarının ötesinde, dinlerden çok önce.. (ibrahimi dinler) ve dört bine yakın inanç sisteminin hemen hepsi, ta en başından beri var olduklarını iddia eder!. yani bizim dediğimiz o bağlamda açıklanacak bir şey değildir.. Türklük bazılarının hayal edemeyeceği bir yerde ve tarihte başlamıştır; öyle herkesin kendi tasına doldurabileceği bir şey değildir!. (şimdi konumuz değil)
 
Bugün dünyayı ‘proje iktidarlar’ yönetmektedir; aynı zamanda hemen yanı başlarına ‘proje muhalefetler’ eklemlenmekte ve ‘büyük kalabalıklar’ bu sayede ‘demokrasi’ varmış, hissine kapılmaktadır!. Kılıçdaroğlu belli zamanlarda bu hissi alevlendirmede ustadır.. Kılıçdaroğlu’nun ‘Ergenekon’ süreci esnasında.. ya da seçim sonuçları hakkında ciddi ‘şaibe’ iddiaları varken değil de, Aydın Doğan’ın ‘genel yayın yönetmeni’, şimdilerde ‘Ychp’ Milletvekili Enis Berberoğlu tutuklandığında yaptığı ‘adalet yürüyüşü’, güncel bir örnektir!.
 
..Bahçeli’yi yukarıda okudunuz.. fazla cümle ile bahsetmek, israfa girer!.
 
Ortada düzenli bir ‘ORDU’ harekatı mevcut değildir; ‘öso’ ise, ne idüğü belirsiz ve muhtemelen yarın bize karşı kullanılacak bir örgüt!. Peki neden, 40 yıldır Kuzey Irak terör yuvalarına düzenlenmeyen harekat, şimdi Suriye’ye, hem de ‘savaş’ nidalarıyla düzenlenmiştir?. siyasi yazılarımızda ve kitaplarımızda yukarıda verdiğimiz ayrıntıların onlarca katını belge-belge yayınladık!. içimizdeki ‘ihaneti’ de, karşımızdaki ‘ihaneti’ de madde madde sıraladık; gel gör ki, ‘pkk’ bahanesi ile Suriye’ye girilmiştir!.
 
..çünkü bu ‘bahane’nin karşı çıkanı olmaz-olamaz diye düşünüldü, yanılmadıkları da ortada.. ancak asıl düşman, Kuzey Irak’ta öylece durmakta.. televizyonlarda yorum yapan eski asker bozmalarının bu ayrıntıları anlatmalarını beklemek elbette saflık olur!.
 
Yakın bir gelecekte bazı ‘kürt’ gruplarının da dahil olacağı, ‘öso’ denilen benzer yapıların iskeletini oluşturacağı ve ‘işid’ devamı ‘vehhabi’ terörü hortlayacaktır!. Suudi hanedanı, Vehhabi mezhebinin başıdır!. koruyucusu ve kollayıcısıdır!.
 
Suud ailesi Türk düşmanlığı ile meşhurdur!. Osmanlı tarafından Mekke’de 1781 tarihinde yapılan ‘Ecyad Kalesi’, 2002 yılında Suud ailesi tarafından yıktırılmıştır ve yerine gökdelen oteller inşa edilmiştir!.
 
..ve Türk düşmanlığı ile meşhur bu aileye..
 
2007 yılında, Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdülaziz el-Suud’a, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından Devlet Nişanı verildi!
 
2016 Yılında Suudi Arabistan Kralı Selman Bin Abdulaziz Al Suud’a, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Devlet Nişanı verildi!
 
Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdülaziz el-Suud öldüğünde (23 Ocak 2015), 24 Ocak’ta bir günlük milli yas ilan edildi!.
 
..ve verilen görev gereği, tarihin her döneminde olduğu gibi ‘tertemiz alınlarından vurulan Mehmetçiklerimiz’ için.. mütemadiyen başımız sağolsun!.
 
..ancak kirli planlarını çeşitli kılıflara sararak-sarmalayarak bu Milletin evlatlarını harcayanları ne bu Millet!. ne de tarih affetmeyecektir!.
 
..ve dahası, bu Milletin milli ve dini duygularını hayasızca sömürenler de, hesap verecektir!.
 
Bu ‘KAN’ bu kadar ucuz değil!.
 
..mütemadiyen başımız sağolsun!.
 
Ben bu ‘Savaş’a karşıyım!.
 
..ancak hiç bir ‘densiz’ bizim karşıtlığımızı, ‘ba(ğ)zı’ vatan hainlerinin karşıtlığı ile bir tutmasın!. ‘hamaset’e karnımız tok!.
 
..doğruları söylemekten korkmayınız, ortam ve iklim her ne kadar tersini size dikta etse de; sahte vatanseverler -yine- tersini iddia etse de.. oportünistler, başlarını alıp yürüse de; gerçekleri söyleyip ölmek, yalan ve riyaların içinde yaşamaktan ‘evla’dır!.
 
..doğruların yalnızlığı, kalabalıkların yanlışlığından yücedir!.
 
İnsanlığı, başını eğenler değil!. başkaldıranlar kurtaracaktır!. tarih başını eğenleri değil!. başkaldıranları yazar!.
 
Tarih Mustafa Kemal’leri yazar.. diğerlerinin ise, üzerini çizer!.
 
..mütemadiyen başımız sağolsun!.
Bu Millet hep vardı.. hep olacaktır; kimsenin ‘dava’sına da, hizmet etmeyecektir!.
..çünkü bu Millet’in ‘insanlık düşmanları’ ile tarihten gelen bir ‘zoru’ vardır!. bir gün bu hesap, kesilecektir!.
 
 edebiyatgazetesi / KRİTİK EŞİK
cem yağcıoğlu 12-02-2018 07.20