Baştan söyleyeyim; bilenler bilir, abd ile her türlü askeri ve ekonomik birlikteliğe ve NATO’ya karşıyım..
 
..en iyi abd, 52 parçaya bölünmüş abd’dir!.
 
..ama bugün ortada olan durum bu değil; yani mevzunun benim/bizim karşı olmamızla bir alakası yok!. abd iki bakan üzerinden ‘ak’ partiyi hedef gösterdi.. artık pazarlıklar bu meal üzerinden ilerleyecek demektir..
 
Zarrap ve rahip üzerinden bakacak olursak, Zarrap’ın listesi ve ilişkileri çok daha kabarık, henüz kartlar açılmadı..
 
Bugün NATO’dan çıkalım, diyenlerle hiç bir bağımız ve düşüncemizin ortak olmadığı malum.. Türkiye’nin önüne konulan başka bir plan.. ”eyy abd…” diye cümleye başlayan yetkililerin, ciddiye alınacak bir tarafları yoktur; bu düzlemde ortaya konan ‘siyaset’in sebep ve sonuç ilişkilerinden de haberleri ve bilgileri yoktur..
 
Destici’nin ‘gerekirse hukuk dışına çıkalım..” mealindeki sözlerinin ‘derin’liğinden mülhem.. ve dün Erdoğan’ın ‘idam’ isterük mealindeki cümle kuruluşları..
 
..ondan sonra, pkk’lı mısın?. suçlamaları.. ulan sıpa!. onlarla kol kola halay çeken ben miydim!.
 
Siyasetin halkta karşılık bulan görüntüsü ile, gerçekte neyin hedeflendiği ve pazarlıkların ne üzerinden yapıldığı ortalama devletlerde 15-20 yıl içerisinde ortaya çıkar.. bu abd için 40-50 yıldır.
 
Halk televizyonda konuşulanlara bakarken, ‘eyy abd..’ diyen cümlelerle mest olurken, dönüp de gerçekte neler olduğuyla ilgilenmez; bizde de.. abd’de de..

02-08-2018 ABD’YE VERİLEN MUHTEŞEM CEVAPLARDAN BİR ÖRNEK!.

 
..abd bir değişim sürecinden geçiyor; Türkiye’de olduğu gibi dünyada da sermaye el değiştiriyor.. Trump ve dolayısı ile abd’nin ortaya koyduğu görüntü ile, Erdoğan ve Türkiye’nin ortaya koyduğu görüntü bir birinden farklı değil..
 
Peki bu arada ‘küreselciler’ ne yapıyor?. ‘yeni dünya düzeni’nin tohumlarını atmaya devam ediyorlar.. abd karşıtı tüm oluşum-muhalefet ve stk’ları ele geçirerek, sözde abd’ya karşı mücadeleye destek veriyorlar.. kadın hareketleri, cinsel özgürlük isteyen, yine ‘femen’ ağırlıklı düşünceler, batı felsefesini ve aydınlanma hareketini destekleyen, ‘bireysel özgürlüğü’, toplumsal refah ve özgürlükten önde tutan ‘liberal’ kitleler, ‘büyük kalabalıklar’a karşı birleşmiş durumdalar..
 
..onların sınırsız bir dünya ve tek dünya devleti hayalleri ‘masum’ olsa da.. gerçek onların sandığı kadar ‘masum’ değil!.
 
..daha anlaşılır olması bakımından, Türkiye’nin içine sokulduğu akp-chp döngüsü.. ya da dünya siyasetinin kilitlendiği ‘cumhuriyetçiler’ ve ‘demokratlar’ diyalektiği!.
 
Dünya bugün, bir abd iç savaşını tüm benliğinde hissetmekte.. kim kazanırsa kazansın.. muhafazakarlar, ya da küreselciler..
 
..kaybeden insanlık olacaktır..
 

..demek istediğim o ki; nefret ettiğiniz bir taraftan dolayı, diğer taraf daha güvenli ve temizdir mantığı tümden yanlıştır!. küreselciler ‘köle insan’ figürünü ‘sınırsız özgürlük’ ve ‘yaşam kalitesi’ adı altında pazarlamaktadır.. binlerce yıllık bir kuram vardır; ‘yağmurdan kaçarken doluya tutulmak’.. basite indirgeyebilirsiniz belki; ama ‘sistem’ bunu kullanıyor…
..sınırsız özgürlük vaadi, sınırsız faşizme açılan kapının zilidir!.
 
..anlatmaya devam edeceğiz.. yolumuz uzun..
 
..en sonunda bizim ‘dna’mız kazanacak!. bundan eminim..
 
cem yağcıoğlu 02-08-2018
edebiyatgazetesi / kritikeşik